Uncategorized @tr

Leke, Sivilce ve Cilt Bakım Doğal Sabunları

Leke, Sivilce ve Cilt Bakım Doğal Sabunları
Hem temizlik hem de bakım ürünü olarak kullanılan sabunun günümüzde çok çeşidi bulunmaktadır. Farklı aroma ve kokuya sahip, farklı bitki ve yağlar karıştırılarak elde edilen doğal sabunlar hijyen sağlamanın yanı sıra pek çok soruna da iyi gelmektedir. Saç ve cilt bakımı için kullanılabildiği gibi, leke, sivilce vb. pek çok cilt ve saçla ilgili problemlerde kullanılabilir.

Leke Sabunu

Pek çoğumuzun başına dert olan lekeler ve bu lekeler için aranan çözüm yolları, bitmek tükenmek bilmeyen yöntemler, birbirinden farklı ürünler… Bu durum bir çoğumuzun başına gelmiştir. Kimi zaman vücut yapımızdan, kimi zaman genetik faktörlerden, kimi zaman kullandığımız makyaj ve kozmetik ürünlerinden kimi zaman da güneşin etkilerinden kaynaklanmaktadır. Özellikle hassas cilt tipine sahip insanlar için gerçekten sorun haline gelen lekeler için pek çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin başında ise leke sabunu olarak bilinen sabunlar gelmektedir.
Doğada ciltteki lekelere iyi gelen birbirinden farklı bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkilerin özlerinin sabunla birleştirilmesiyle elde edilen leke sabunları size ve probleminize çözüm sunmaktadır. Ciltte oluşan ve genellikle koyu kahverenginde olan lekeler kadın erkek demeden herkesi rahatsız etmektedir. Pirinç sabunu ciltteki bu lekelerin rengini açar ve zamanda yok eder.

Sivilce Sabunu

Genellikle yağlı ciltlerin sorunu olan sivilceler her yaştan insanın problemidir. Pek çok yetişkin insanın da baş belası olan sivilce ve akneler özellikle ergenlik dönemi gençlerinin kabusudur. Hem cilt yapısı hem de yenilen yiyeceklerden dolayı, vücutta biriken fazla yağ başta yüz olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde sivilce olarak kendini gösterir. Bu sivilceler anti hijyenik ortamlarda daha da çoğalır ve iyileşmesi gecikir. Bu problem için piyasada pek çok farklı ürün satılmaktadır. Bu ürünlerin çoğunun içinde kimyasal maddeler vardır ve bu kimyasallar size yarardan çok zarar sağlar.
Oluşan sivilcelerin daha da belirginleşmesi, ya da gözeneklerin artması bunların başında gelir. Kullanmanız gereken ürünlerin tamamen doğal olması gerekmektedir. Bunun için de size en çok gereken ürün sabundur. Sivilce sabunu olarak bilinen ve içerisinde sivilce ve akneye iyi gelen bitkilerin özleri bulunan Ardıç Katranı Sabunu ve Aktif Karbon ve Keçi Sütlü Sabun hem cilt ve vücudunuzun hijyeni için hem de sivilceleriniz için size çözüm yolu sağlamaktadır.

Cilt Bakım Sabunu

Geçmişten günümüzü her dönemde insan çağın koşullarına ve bulunan malzemelere göre kendine bakım yapmıştır. Hem sağlık açısından hem de güzellik açısından yapılan bu bakımlar milattan önce üç bin yılına kadar uzanıyor. Eski Mısır’da kil kullanılarak yapılan maskeler tarihin ilk cilt bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Antik Mısır’ın yanı sıra Çin ve Roma’da da pek çok doğal bitki ve yağlardan karışımlar elde edilip cilt bakımı ürünü olarak kullanılmıştır.
Geçmişten günümüze kadar çok farklı ürünlerle cilt bakımı yapan insanlar eski dönemlerde daha meşakkatli ürünler hazırlayarak daha fazla zaman harcayarak bu bakımı yaparken günümüzde çok daha pratik bir şekilde bu bakımı yapabilmektedirler. Zamandan tasarruf etmek isteyen modern insan çok daha hızlı ve pratik olarak bu bakımı yapmayı beklemektedir. Pek çok farklı ürününü arasından size en pratik ve doğal olarak önerebileceğimiz ürün cilt bakım sabunudur. Hem doğal olan hem de içerisindeki pek çok bitki ve yağ özleri sayesinde cildinize bakım yaparken pek çok cilt sorununa da iyi gelmektedir. Soap & Beauty olarak birbirinden farklı ve doğal cilt bakım sabunu ve ürünleriyle sizlere hizmet vermekteyiz. Sipariş vermek içi Bitkisel Sabunlar kategorisine bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir