Toptan Doğal Sabun Ve Fason Kozmetik Üretimi

Kozmetik ürünler yalnızca bilinen yöntemler ve kimyasal madde kullanımlarıyla oluşmaz. M.Ö 6000’li yıllardan bu yana güzelliği, temizliği ve cildi korumanın yolu doğal sabun vb ürünlerdir.

Eğer kozmetik, bakım ya da sabuna ilişkin bir mağazanız, satış kanalınız ve benzeri bir ortak alanınız varsa müşterilerinize doğal sabunlarınızı sunmak, müşterilerinizin memnuniyeti sağlarken gelişmiş bir kitleye ulaşmak için bizi tercih edebilirsiniz. Uzun yıllardan beri hizmet veren firmamızdan toptan sabun alabilirsiniz.

Toptan sabunlar satın alırken belirli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle müşterilerinizin beklentilerini tahmin etmeli ve ihtiyacınız olan ürünleri belirlemelisiniz. Daha sonra ise toptan alışveriş yapacağınız firmayı belirlemeniz gerekir.

Doğal Sabun Nasıl Anlaşılır ?

Doğal toptan sabun almak istiyorsanız öncelikle almak istediğiniz sabunun ne kadar kaliteli olduğunu anlayabilmeniz gerekir. Bu nedenle satın alma işleminizden önce mutlaka sabunu denemeniz ve gerekli kaliteye sahip olup olmadığını ölçmeniz gerekir. Bu işlem için ise şu noktalara dikkat etmelisiniz;

  • Doğal sabunlar çok iyi bir temizleme sağlar. Mümkünse makyajlı bir yüzü ya da bölgeyi temizleyerek sabunun ne kadar iyi temizleme özelliği olduğunu anlayabilirsiniz.
  • Doğal yollarla köpük verme özelliği elde edildiği için ortanın üzerinde, size yetecek kadar köpük elde edilmesini sağlar.
  • Bu sabunlar çok derece dayanıklıdır. İçerisinde katkı maddesi olmadığı için kullanım ömrü çok uzundur.
  • Sabun kullanımı normalde cildin kurumasına neden olur. Ancak doğal sabunlar kurutmadan nemlendirme sağlar.
  • Ayrıca fason sabun içerisinde bulunan esansiyel yağlar ile diğer etkilere de sahip olabilir. Birçok cilt problemi bu sabunlar ile ortadan kaldırılabilir.
Doğal Sabun Üretimin de Neler Kullanılır ?

Sabun üretimi için öncelikle doğal sabun olarak bilinen hammadde bulunur. Bu hammaddenin yanında hem koku hem renk hem de daha çok etkin madde olması için bazı diğer maddelerin kullanımı gerçekleştirilir. Tamamen doğal içeriğe sahip olan bu ürünler; zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, mısır yağı, ayçiçeği yağı ve esansiyel yağlar kullanılır.

Toptan Doğal Sabun Alınırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Toptan fason sabun alırken dikkat etmeniz gereken birçok farklı durum bulunur. Bu noktalar sizin aldatıcı bir alışverişten kaçınmanızı sağlayacak küçük ipuçlarıdır.

  • Renk: Doğal sabunların rengi içerisinde bulunan maddeler nedeni ile şeffaf olamaz. Renkleri genellikle krem ve krem rengi tonlarıdır. Eğer aldığınız sabun şeffaf bir renge sahip ise mutlaka içerisinde kimyasal bulunmalıdır.
  • Doğal sabun renklendirilmesi: Doğal sabunların renklendirilmesi için kimyasal ürünler tercih edilemez. Bu sabunlar bal, bitki tozları ya da doğal içeriğe sahip boyalar ile renklendirilmelidir.
  • Sabun kokusu: Doğal sabunların kokusu bilinen sabunlar gibi aromatik olamaz. Genellikle herhangi bir kokuları yoktur. Andak çayağacı sabunu, biberiye sabunu, tarçın sabunu ve benzeri sabunlarda kullanılan öze ilişkin yağlardan oluşan bir koku bulunabilir. Eğer bu kokular doğal yollarla edinilmiş saf kokular ise sabunun doğallığına etki etmez.
  • Esans miktarı: Doğal sabunlar içerisinde koku bulunması istenen sabunlar olursa doğal esansların kullanımı tercih edilir. Bu esans sabun içerisinde 1 ila 5 gram arasında olmalıdır.
  • Sabun yapım tekniği: Fason sabun üretimi yapılırken soğuk tekniği uygulanır. Düşük ısıda hazırlanan bu teknikte sabun ve sabun içerisindeki yağlar özelliğini kaybetmez.

Doğal Sabun Ürünleri Nelerdir?

Sizlere sunduğumuz doğal toptan sabun türleri; aktif karbon ve keçi sütü sabunu, ardıç katranı sabunu, argan sabunu, aynısefa sabunu, ballı bademli sabun, ballı ıhlamurlu sabun, ballı ve tarçınlı sabun, bıttım sabunu, çay ağacı sabunu gibi bilinen sabunlardır.

Bu sabun türlerinin yanında çörekotlu ve kefir sabunu, defne ve avokado sabunu, elma sirke ve papatya sabunu, eşek sütü sabunu, gül sabunu, kahveli sabun, kakao tarçın ve portakal sabunu, kantaron sabunu, kastil sabunu, kayısı sabunu, kefir ve yulaf sabunu ve nane sabunu gibi çeşitli sabun türlerine ulaşabilirsiniz.

Sayılan sabun modellerinin dışında birçok farklı içeriğe sabun türü de mağazamız içerisinde bulunuyor. Tamamen doğal olarak üretilen bu sabunlar hem sağlığa uygun hem de yüksek kalitede üretilmiştir.

Neden Doğal Üretilen Sabunları Tercih Etmelisiniz?

Fason sabun gibi doğal ürünler, cildinizin kimyasalların temasından uzak durmasına yardımcı olur. Doğrudan damarlarımız ve vücudumuza bağlı olan cildimiz, kimyasal ürünler karşılaştığında geri dönüşü olmayan ciddi problemlerin oluşmasına neden olabilir.

Kimyasal ürünlerden kaçınmak pek mümkün değildir; keza evimizin birçok bölümünde kimyasal ürünleri kullanırız. Ancak cildimiz gibi önemli bir konuya gelince kimyasallardan mümkün olduğu kadar kaçınılması gerekir.

Ürünlerinizde doğal ürünleri kullanmanız kendi cildine önem gösteren kişilerin sizi tercih etmesi için öncelikli bir konu olacaktır. Ayrıca kimyasallar yerine doğal sabunun sağlığını fark eden müşterileriniz sadece bu konudan kaynaklı dahi almak istediği hizmeti sizden almayı tercih edecektir.

Doğal toptan sabun ürünlerimizin içerisinde bulunan, doğru hesaplanarak eklenmiş kostik ile derinlemesine temizlik ve aynı zamanda nemlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Organik Sabun Ve Doğal Sabun Arasındaki Farklar

Doğal sabun denildiği zaman kişilerin aklına organik sabunlar da gelebilir ancak bu iki ürün birbirinden farklıdır. Bir sabunun organik olabilmesi için kullanılan hammaddelerin organik sertifikasına uygun niteliklerde olması gerekir. Yani kullanılan tüm ürünlerin belirli bir oranda organik olması şarttır.

Doğal bir sabun denildiğinde ise sabun içerisinde kullanılan tüm ürünlerin doğal olması beklenmez. Genellikle kimyasal ürünlerin içerisine %1 ila %5 oranında doğal ürünler eklenerek ürünün doğal olduğu savunulur.

Firmamız ile sizlere sunduğumuz fason sabun ürünlerinde ise doğal bir üretim sağlıyoruz. Ancak bizim sizlere sunduğumuz ürünlerde kullanılan tüm hammaddeler doğal ürünlerden sağlanır. Yani ürünlerimizde herhangi bir kimyasal madde bulunmaz.

S.S.S

Doğal sabunların kokusu olur mu?

Doğal sabunların içerisine eklenmez, doğrudan sabun içeriği ile yapılırsa herhangi bir kokusu almaz. Ancak bu sabunların içerisine doğal esansiyel yağlar ya da doğal ürün parçaları konularak kokusu olması sağlanabilir.

Doğal sabunların rengi ne olur?

Doğal sabunların rengi içerisine hiçbir şey katılmaması durumunda krem ve krem tonlarındadır. Ancak sabun içerisine doğal boyalar ya da boya verecek ürünler eklenebilir.

Bir sabunun doğal olduğu gözle bakılarak nasıl anlaşılır?

Bir doğal sabunun doğrudan gözle bakılarak anlaşılması güç olabilir. Ancak sabunu deneme fırsatı elde ederseniz sabunun ne kadar köpürdüğüne dikkat etmeniz gerekir. Sabununuz fazla köpürmüyor ve suda çok kolay bir şekilde eriyor ise doğal olma ihtimali yüksektir.