Ürünlerinizi hayvanlar üzerinde test ediyor musunuz?

Tüm ürünlerimiz, hayvanlar üzerinde test yapılmayan ürünler için uluslararası altın standart olan Cruelty Free International Leaping Bunny Programı (CRILBP) kapsamında hayvanlar üzerinde test edilmediğine dair sertifikalandırılmıştır.

Sabit bir son tarih politikasına bağlıyız ve ürünlerimizin Leaping Bunny kriterlerine uymaya devam etmesini sağlamak için tedarikçilerimizi proaktif olarak izliyoruz. Tedarikçi izleme sistemimiz de bağımsız denetime açıktır.

Tüm ürünleri Türkiye'de mi üretiyorsunuz?

Evet. Türkiye’nin üretimini sürdürme konusunda tutkuluyuz.

Kalıp sabun kutularımız neden sabundan daha büyük?

Basit cevap, sabunun nefes alabilmesidir!

Tüm barlarımızda bıraktığımız doğal gliserin, sabunun aşırı sıcaklıklarda terleyebileceği anlamına gelir. Bu ter, paketleme işlemimizde kullandığımız doğal boyaları yapabilir. Biraz daha büyük ambalaj, bu potansiyel sorunu çözer.

Gerçekten hassas bir cildim var. Hangi ürünlerinizi kullanabilirim?

Ürünlerimizin hiçbiri alerjisiz olarak satılmasa da, parfümsüz barlarımızdan herhangi biri gerçekten hassas cilde sahip olanlar için başlamak için muhtemelen en iyi yerdir.
Aralık şunları içerir:

Yulaf Ezmeli Hassas Ciltler İçin Organik Parfümsüz Sabun
Zeytinyağlı Sabun
Avokado Yağlı Sabun

Hindistan cevizi alerjim var. Hindistan cevizi türevlerini içermeyen sabunlar var mı?

Barlarımızın çoğu, nemlendirici özelliklerinden dolayı formülasyonlarında hindistancevizi içerir. Bununla birlikte, hindistancevizi türevli bileşenler içermeyen birkaç barımız var:

Naturals Narenciye ve Lavanta
Doğal Tatlı Portakal
Doğal Limon kabuğu rendesi
Naturals Nane ve Okaliptüs
Eko Savaşçı Kömür Barı
Eco Warrior Peeling Bar

Sabunlarınız Kostik / NaOH / Kostik Soda / Sodyum Hidroksit içeriyor mu?

Tüm REAL sabunları, katı veya sıvı yağlar (hindistan cevizi, palmiye, zeytin vb.) ile karıştırılmış kostik (NaOH/sodyum hidroksit/kostik soda olarak da bilinir) ile yapılır. Kostik içermeyen herhangi bir sabun ürünü ‘sabun’ değildir, deterjandır (büyük fark – uygun sabun cildi besler, deterjan cildi soyar ve sonrasında size o sıkılık hissini verir!).

Sabunlaşma adı verilen sabun yapımının kimyasal reaksiyonu tamamlandığında, kostik ve yağ molekülleri birleşerek kimyasal olarak sabuna dönüşür ve gliserin denen bu sihirli şey ortaya çıkar.

Tüm bileşenlerin doğru bir şekilde ölçülmesi koşuluyla (sıkı kalite kontrolümüz var, endişelenmeyin ve yasal olarak tüm reçetelerimizin güvenlik değerlendirmesi ve stabilite testi yapılmalıdır) tüm kostik, yağı sabuna dönüştürmek için sabunlaştırma işleminde kullanılır. bitmiş sabun kalıplarında kostik yoktur.

Tüm kalıp sabunlarımız, etiketlerde “sodyum hidroksit” veya “kostik soda” kelimeleri görünmese de kostik ile yapılır.

Sabunlaştırıldıktan sonra, işlemde hangi yağların kullanıldığını görebilmemiz için bileşenler şu şekilde listelenir:

sodyum kokoat: hindistancevizi yağı ile sodyum hidroksit (lye) karışımının genel adı.
sodyum palmat: palmiye yağı ile sodyum hidroksit (kostik soda) karışımının genel adı.
sodyum hurma kernelat: hurma çekirdeği yağı ile sodyum hidroksit (kostik soda) karışımının genel adı.
sodyum olivat: zeytinyağı ile sodyum hidroksit (kostik soda) karışımının genel adı.

Gözüme sabun kaçarsa veya ürünlerinizden birine tepki verirsem ne yapmalıyım?

Yanlışlıkla gözünüze sabun kaçarsa, 15-20 dakika ılık suyla nazikçe yıkayın.

Yanlışlıkla yutulursa – buradan Ulusal Zehir Bilgi Servisine danışın. Tüm ürünlerimiz onlara kayıtlıdır.

Çok nadir durumlarda ciltte tahriş olmuşsa; cildi 15-20 dakika suyla yıkayın. Acil bir tıbbi endişeniz varsa, 111’i arayın ve tam eğitimli bir danışmanla görüşün. Daha az acil sağlık ihtiyaçlarınız için, doktorunuzla veya yerel eczacınızla iletişime geçin ve içeriğin ayrıntılarını içeren ürün ambalajını yanınıza alın.

Organik ve doğal arasındaki fark nedir?

Ambalajlarımızda olduğu kadar sitemizde de şeffafız. Tüm içeriklerimizin en yüksek kalitede, toksik olmayan ve biyolojik olarak parçalanabilir olmasından gurur duyuyoruz. Sabunumuz deniz yaşamını etkilemez ve onu bir ormanda yıkamak için kullanmak kadar güvenlidir. Her kalıp uygun sabundur (deterjan değil). Kötülük yok.

Basitçe söylemek gerekirse, ürünlerimizin içeriği ve güvenliği konusunda söylediğimiz her şeyin arkasındayız.

Birleşik Krallık’ta sertifikasyon kurulları arasında birçok farklı “standart” vardır, kafaların karışması kolaydır. Tüm ürünlerimizdeki tüm bileşenlerin yüzdesini belirterek mümkün olduğunca açık olmayı hedefliyoruz. İçerik listesinde Latince adını kullanmak zorundayız, ancak netlik için ‘ortak’/İngilizce adını da ekledik. Organik Menzilimiz için, kullanmayı seçtiğimiz üreticilerle sınırlı olacağımız için Toprak Birliği’ne üye olmamayı seçiyoruz, ancak yüzde olarak, Toprak Birliği ve COSMOS yönergelerine atfediyoruz.

Doğal
‘Doğal’ güzellik endüstrisinde yanlış kullanılan ve yanıltıcı bir kelime haline geldi. “Doğal güzellik ürünü” olarak kabul edilmek için kozmetikler ve banyo malzemeleri, yüzde bir kadar az oranda doğal olarak yetiştirilmiş bileşenler içerebilir ve organik olarak yetiştirilmiş bileşenler içerebilir veya içermeyebilir. Naturals ve Eco Warrior çeşitlerimizde kullanılan yüzdeyi açıkça belirtiyoruz. Olabileceklerinin en yükseği oldukları için gurur duyuyoruz.

Organik
Organic Range ve Organic Little Beast Pet Range ürünlerimiz, Soil Association’ın tanımına uygundur:

Organik bir güzellik ürünü, organik tarım yöntemleri kullanılarak yetiştirilmiş bileşenlere sahiptir. Organik tarım, sentetik gübrelerin, genetiği değiştirilmiş (GM) bileşenlerin ve herbisitlerin kullanımına izin vermez.

Bu tür bir netlik, yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır. Ürünlerimizin ne kadar doğal, ne kadar organik ve sizin ve gezegenimiz için ne kadar iyi olduğu konusunda bilinçli kararlar vermenizi sağlar.

Online siparişim baloncuklu naylon/plastik hava paketlerine sarılı olarak geldi. Neden biyolojik olarak parçalanabilen ambalaj kullanmıyorsunuz?

Plastiksiz bir tedarik zincirine sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Dış kasalarımız için karton kullanıyoruz (görünürde shrink film yok).

Çevrimiçi siparişler gönderirken yalnızca tümü biyolojik olarak parçalanabilen ve geri dönüştürülebilir olan kutular, kağıt sargı, parçalanmış veya zikzak kağıt ve oluklu mukavva kullanıyoruz.

Ancak, alışılmadık bir şekilde plastik içeren bir sipariş alırsanız, bunun nedeni, gelen siparişlerden ofislerde aldığımız herhangi bir plastik ambalajı çöp sahasına atmayı sevmememizdir. Biz sadece onu yeniden kullanıyoruz ve sizin de aynı şekilde tekrar kullanacağınızı umuyoruz.

Soap And Beauty ne tür plastik kullanıyor?

Öncelikle kalıp sabunun işimizin kalbi olduğunu söylemek önemlidir. Tüm kalıp sabunlar – Eco Warrior, Organic, Naturals ve Little Beast Pet Shampoo Bar – geri dönüştürülmüş, geri dönüştürülebilir ambalajlarda paketlenmiştir. Yüzde 100 plastik içermeyen tedarik zincirleri var. Satışlarımızın yaklaşık yüzde 90’ını kalıp sabunun oluşturduğundan gurur duyuyoruz. Yaptığımız işin odak noktasıdır.

Plastik kirliliği krizinden endişe duyan müşterilerle aynı fikirdeyiz. Bu nedenle, plastik ambalajlı birçok sıvı ürün grubumuzu sildik. Müşterilerimizin plastik hakkındaki görüşleri de bizi Eco Warrior serimizi yaratmaya ve geleneksel olarak sıvı formda olanı sabunlara koymaya teşvik etti. Ürün yelpazesinde bir şampuan barı, tıraş barı, peeling barı, yüz barı ve vücut barı bulunur.

Organic ve Little Beast serilerimizde bulunan birkaç sıvı sabun hattı için polietilen tereftalat (PET) plastik kullanıyoruz. Şişeler için en yaygın kullanılan plastik türü de yüksek oranda geri dönüştürülebilir ve diğer plastiklerden daha hızlı bozulur (PET ürünleri yaklaşık 50 yıl içinde biyolojik olarak bozunur).

Tüm ambalajlarımızın geri dönüştürülmüş malzemelerden üretileceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Ne yazık ki kullandığımız saf uçucu yağlar (yani sentetik olmayan kokular) geri dönüştürülmüş malzemeleri çok çabuk aşındırır.

Eco Warrior Yeniden Kullanılabilir Sabunluk neyden yapılmıştır?

Bu sabunluk, şeker kamışı ve mısır gibi yenilenebilir ham maddelerden üretilerek %100 geri dönüştürülebilir bir biyo-plastik oluşturur. Ayrıca üretimi sırasında düşük karbon ayak izine sahiptir ve bu da sera gazlarının azaltılmasına yardımcı olur.

Tüm ürünleriniz Vegan mı?

Süt, Yoğurt ve Kefir içermeyen tüm ürünlerimiz Vegandır.  Vegan ürün kategorisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sabunlarınız ve Katı şampuan kalıplarınız sert/yumuşak su ile kullanılabilir mi?

Tariflerimizi ulusal çapta satılabilmesi için formüle ettik ve tüm sabunlarımız sert veya yumuşak su bulunan her ilimizde kullanılabilirsiniz.

Sabunu kullanmanın ve saklamanın en iyi yolu nedir?

Yıkama ile başlayalım. Yepyeni barınızı alın ve lavabonun yanında (veya duşta) bir sabunluğa koyun, ellerinize biraz ılık su dökün. Ellerinizi tabağa doğru hareket ettirin ve sabunu alın ve iyice köpürtmek için ellerinizle ovalayın ve sabunu tekrar tabağa koyun. Ellerinizi iki dakika boyunca ovun, parmaklarınızın arasına ve avuçlarınızın yanı sıra ellerinizin arkasına da değmesini sağlayın. İki dakika sonra köpüğü ılık su altında durulayın ve ellerinizi kurulayın.

Musluklardan ve özellikle basınçlı duşlardan akan su altında geçirdiği süreyi en aza indirirseniz barınız çok daha uzun süre dayanır. Varsa, bir sabunlukta saklayın veya yoksa küvetinizin veya lavabonuzun kenarını kullanın. Sabununuzun kullandıktan sonra suyun içinde kalmaması onun uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Fıstık alerjim var. Sabunlarınızda herhangi bir çeşit fıstık yada türevi ürün kullanılıyor mu?

Bazı ürünlerimizde fındık yağı kullanıyoruz. Malzemelerde her zaman açıkça etiketlenirler. Reaksiyonların çoğuna neden olan protein, üretim sürecinde büyük ölçüde uzaklaştırılsa da, bu tür ürünleri kullanan bazı kişiler için yine de reaksiyon riski olabilir.

Fabrikalarımızda ceviz kabuğu, kayısı kabuğu, fındık yağı, badem yağı, macadamia fındık yağı, shea yağı ve kukui fındık yağı da kullanılmaktadır. Bu, eser elementlerin ürünlerimize girme olasılığının olduğu anlamına gelir.

Sabunlarınız pH dengeli mi?

Vücudunuzun pH dengesi, vücudunuzun en iyi çalıştığı kanınızdaki asit ve bazların seviyesidir. Birçok faktör (cinsiyet, yaş, diyet ve sağlık dahil) her kişinin pH seviyesinde rol oynar.

Yani pH dengesi kişiden kişiye farklılık gösterir. Doğal bileşenlerle yapılan sabunlar biraz daha yüksek pH’a sahip olma eğilimindedir. Ancak, doğal bir sabunun (yağ ve doğal gliserin içerir), “pH dengeli” olarak tanıtılabilecek sentetik bir deterjan temizleme sabunundan daha hassas olduğuna inanıyoruz. pH dengeli olduğu iddiaları konusunda şüpheliyiz. Cildiniz için endişeleniyorsanız, lütfen bir dermatoloğa danışmayı düşünün ve onlara sabunlarımızı ve malzemelerimizi gösterin – Sabunlar doğal olarak nemlendirdiği için en hassas ciltler için bile tavsiye ederiz.

Doğal ve sentetik kokular arasındaki fark nedir?

‘Koku’, birçok ‘kokulu’ üründe kullanılan yaklaşık 4.000 kadar farklı kimyasal içerik içeren bir hale geldi. Çoğu “koku” doğal değildir, sentetiktir, petrol bazlıdır. Kimyasal yapıları doğada bulunan kokuları taklit etmeye çalışır. Esans, Parfüm, Fregnance olarak adlandırılan ürünler genellikle yapay koku anlamına gelir. Uçucu yağ, Essential oil olarak adlandırılan ürünler doğrudan damıtma yöntemi ile elde edilen doğal kokulu yağlardır.

Saf bitki bazlı uçucu yağlar veya bunların bir karışımını kullanmayı seçebiliriz. Sentetik kokuların kötü olduğu anlamına gelmez, çünkü çoğu uçucu yağlar içerir ve size aynı aromaterapi faydalarını sağlar. Aynı zamanda Uçucu yağlarda herkez için güvenli olmayabilir. Lavanta bitkisinden elde edilen Lavanta uçucu yağına karşı bazı insanların alerjisi olabilir.

Bu sebeple satın aldığını tüm doğal ve kimyasal ürünleri alerjik etkilerine karşı kullanmadan önce bileğinizin iç kısmına sürerek test ediniz.

RSPO logosunu ambalajınızda taşıyorsunuz. Neden Roundtable Sürdürülebilir Palm Yağı kullanıyorsunuz?

Emma, ​​2008’de soap And Beauty’yi (S&B) kurduğunda, çok çeşitli tüketici ürünlerinde palmiye yağı kullanımı konusundaki tartışmanın farkındaydı. Bu nedenle ve çevreye olan gerçek tutkusu ve bağlılığı nedeniyle, konuyu yoğun bir şekilde araştırdı. İlk günden itibaren LSC, tüm yağlarını sürdürülebilir organik plantasyonlardan ve palm yağı söz konusu olduğunda, akredite RSPO sertifikalı sürdürülebilir plantasyonlardan dikkatli bir şekilde tedarik etmektedir.

Evet, bu da sabunumuzun üretim maliyetini artırıyor.

Emma, ​​avucunun mevcut en sürdürülebilir seçenek olduğuna inanıyor, çünkü tedarik zincirinde avucunun değiştirilmesi, tarım arazisi miktarının yaklaşık sekiz katına ihtiyaç duyacaktır.” Bu sadece konuyu başka bir ürüne kaydırıyor.

Bu temelde, dünyanın belirli bölgelerinde meydana gelen ve gerçekleşmekte olan korkunç uygulamaları ortaya çıkarmak için çalışırken gerçekten sürdürülebilir palmiye yağının desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Sürdürülebilir palmiye kullanmak aynı zamanda sabunumuzun mümkün olduğuna inandığımız kadar sağlıklı, zengin ve köpüren olduğu anlamına gelir, gereksiz sodyum lauril sülfat kullanılmadan.

Daha fazla bilgi için lütfen buradaki palmiye yağı politikamıza bakın.

Parlak Organic Range sabun kartonlarınız geri dönüştürülebilir mi?

Evet. Tüm kartonlarımız %100 geri dönüştürülebilir ve parlak vernik toksik olmayan, mutajenik olmayan, kanserojen olmayan ve üreme için toksik olmayan hammaddelerden yapılmış geri dönüştürülebilir bir reçineden yapılmıştır. Solvent içermezler ve uçucu organik bileşikler (VOC’ler) yaymazlar, bu da onları çevre dostu yapar. UV ışığı ile kürlenir ve üzerine basıldığı kartla birlikte %100 geri dönüştürülebilir hale gelir.

Eco Warrior Şampuan Barı bir geçiş dönemi gerektirir mi? Ve ne kadar sürer?

Eco Warrior Şampuan Sabunu mümkün olduğunca basit olacak şekilde tasarladık! Diğer şampuan kalıplarının ihtiyaç duyduğu bir geçiş döneminin etkisi olmadan geçişi doğrudan sıvıdan yapmanızı mümkün kılar. Yani sirke ve benzeri şeylerle durulamaya gerek yok!

Ne yazık ki, tamamen ne kadar saça sahip olduğunuza ve haftada kaç kez yıkadığınıza bağlı olduğundan, şampuan barımızın tam olarak kaç kez yıkanması gerektiğini tam olarak söyleyemeyiz! Buna rağmen, 500 ml’lik herhangi bir şampuan şişesi alternatifinden kesinlikle daha uzun süre dayanacağını garanti edebiliriz!

Ürünleriniz sadece uçucu yağlar kullanıyor – ambalajda uçucu yağlarda “doğal olarak oluşan alerjenler” yazıyor, bunlar nedir?

Allergens are ingredients that can cause allergies. Most essential oils contain naturally occurring allergens such as limonene, linalool, citral or geraniol. Legally, these need to be declared in the ingredients.