MENU
+90 212 450 09 32
Pts - Cts: 09:00 - 18:30

Soru & Cevap

Evet sabunlarımızda Kostik kullanıyoruz. Doğal sabun yapımında %99 saflık oranı ile NaOH (Sodyum Hidroksit) en güvenilir alkali bileşendir. Odun külü veya kimyadaki adı ile KOH ( Potasyum Hidroksit) Laboratuvar ortamında %95 saflık oranına ulaşmaktadır. Bunun yanı sıra Odun külünün saflaştırılmadan doğrudan kullanımı ile yapılan işlemlerde Ağır Metal tehlikesi ile karşılaşma riski mevcuttur. Sabunları doğal olarak adlandırmak için üretimden önce değil, üretimden sonra sabunun içeriğinde ne olduğuna bakarak karar vermek daha doğru olacaktır.


Daha ayrıntılı bilgi için "Kostiksiz Sabun Üretilebilir mi?" isimli makalemizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sürat Kargo ve Aras Kargo ile Çalışıyoruz.

Kredi kartı ve Havale ile ödemede Kargo Ücretimiz 12,5 TL dir.

Kapıda Ödeme kargo ücretimiz 15 TL dir.

100 TL ve Üzeri Kredi Kartı ve Havale ile Ödemede Kargo Ücretsizdir.
Özünde koruyucu ve diğer katkı maddelerini içermeyen sabun anlamına geliyor. Artizanın kelime anlamının sanatkar demek olduğunu düşününce bu “artizan sabun” işinin ustalık gerektirdiğini anlamak uzun sürmüyor.

Sabunlarımızı renklendirirken Mika boyaları kulanıyoruz. Mika başlıca granit bileşimli mağmatik kayaçlarda, şist ve gnays gibi metamorfik kayaçlarda bulunan bir mineraldir. Metamorfik ve mağmatik kayaçlarda bulunan muskovit, kimyasal bozunmadan etkilenmemekte ve bazı sedimanter kayaçlarda ince taneli detritik mineral olarak bulunmaktadır. Ülkemiz için yeni bir endüstriyel hammadde olan toz mika, dünyada endüstriyel alanda geniş çapta kullanılmaktadır. Özellikle çevre için zararlı etkileri belirlenen asbeste alternatif malzemeler arasında yer alması toz mikanın kullanımını geliştirmiştir.

Sadece Aromaterapik Sabunlar kategorisinde bulunan ürünlerimizde esans bulunmaktadır. Diğer sabunlarımız esans kullanılmadan üretilmektedir.

Ürünlerimizin sahip olduğu sertifikalar hakkımızda bölümünde yer almaktadır.